O Pykolce

11. června 2018 v 2:32 |  Prznění pohádek
Žila byla mladá dívka, které umřela maminka na předávkování LSD, (bojovala s drakem a ten boj, bohužel, prohrála. Drak ji sežral i se suknicí.) ...a skončila u svých dvou vysmažených sester a zlé macechy. Její tatínek ji však měl rád, především proto, že neremcala, když měla uklízet jeho bordel a popel z kamen.
Jednou měl jet pan tatínek do města. Ptal se Pykolky, co chce z cest přivézt. Odvětila: "Tatínku, přivez mi to, co ti cestou cvrnkne do nosu." Tatínek odpověděl: "Děvče, ty jsi tak nenáročná." Políbil ji na čelo a odjel.
Když se po dlouhých týdnech vrátil, Pykolka byla celá vydeptaná ze své macechy. A do toho všeho tatínek přivezl oříšek. Chápete to. Oříšek. Po všech těch sračkách, které jí macecha způsobila, dostane jen pojebanej ořech. Chápete to. Ořech. Ořech!
Mimochodem, ten ořech vztekle hodila po panu tatínkovi vyfičená veverka z Doby Ledové, protože už ji sralo, že nikdo nevaří dobré pyko.
Ale protože Pykolka byla slušně vychovaná, tak poděkovala, spakovala svůj ořech a vypadla do svého přístěnku pod schody, kde ořechem nasraně jebla o zem.
Pak si všimla, že z ořechu trčí kus papíru. Recept na pyko. Nejlepší v celém království, což se měla zanedlouho dozvědět. Princ totiž vyhlásil pykový bál, kde chtěl najít svou novou manželku, budoucí královnu a zároveň také svou novou vařičku. Tu nejlepší z nejlepších. Protože jeho současná se předávkovala a umřela. Na infarkt. Bylo jí dvacet sedm. Podmínkou bylo, že všechny uchazečky o princovu ruku musí přinést na ochutnávku své vlastní pyko.
Pykolka nelenila a zaúkolovala tatínka. Řekla mu, aby jí z příští cesty přivezl přísady na výrobu pyka, a taky nějaké nádobí. A knihy. A punčocháče. A papírové psaníčka. A nové koště. (Ona sama je docela koště, že.)
Jak se bál blížil, sestry a macecha od Pykolky se snažily uvařit pyko, ale pořád jim to vůbec nešlo. Nakonec se rozhodly využít pyko cikánské ježibaby z druhého konce království, kam se normální gádžo neodvážil, natož vojáci pana krále. Nicméně, dost riskovaly. Ale byly sjetý, tak jim to bylo celkem jedno.
Na bále se princ neskutečně vyndal ze všeho toho ochutnávání pyka. Vařiček se zúčastnilo dvacet pět. Včetně Pykolky v přestrojení za Popelku, která už v té době bravurně zvládala svůj recept.
Princ ochutnával pyko za pykem, jeho nosní přepážka už brečela krev. Měl pár dobrých nájezdů, ale pořád to nebylo to, co hledal. Nakonec přišla řada na Pykolku. Když se k jejímu pyku skláněl s bankovkou, zarazila ho: "Ne, můj pane, zkuste použít tohle!" a podala mu buchnu.
Princ se zarazil, ale neprotestoval. Střelil si, jako by to nedělal poprvé. A byl unešen výš, než sahalo jeho ego. Než se však stihl vzpamatovat z nájezdu, Pykolka byla pryč. Začal jí dojezd a musela být doma dřív než macecha.
Princ vyhlásil hned dalšího dne pátrání po vařičce, která za sebou zanechala jen dojem a papírové psaníčko s velkým kaligrafickým P. Jako Pykolka. Nebo Pyko. Nebo Princ. Nebo Pořádný nájezd. Vyberte si. Není nutno dodávat, že princ se v následujích týdnech vyndal fakt hodně a fakt často. Jezdil od vařičky k vařičce, všechny tvrdily, že jejich pyko je to pravé.
Nebylo.
Nakonec chytil toxickou psychózu a Pykolku nikdy nenašel.
Pykolka si nakonec vzala vařiče ze sousedního království a utekla do domečku uprostřed lesa, kam za ní chodila spousta smažek, včetně její vlastní vnučky, Pykové Karkulky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama