O ošklivém feťátku

18. června 2018 v 19:50 |  Prznění pohádek
Žila byla jedna stará kachna, která ač celý život smažila, byla pořád neskutečně plodná. Tak třeba v jejím posledním vrhu bylo devět káčátek, sedm cigaretových vajglů, tři boty a jedna jehovistka, která okamžitě začala fetovat a vyhodili ji tak z řádu. A jelikož měla slušně rozjetou psychózu, začala se považovat za desáté káčátko.
Jmenovala se Gertrůda a její drogový terapeut jí říkal, že s takovým jménem by fetoval taky. Gertrůda byla strašně krásná, nejhezčí z celého vrhu. Ale protože narozdíl od svých sourozenců nebyla pokryta žádným peřím, snažila se to kompenzovat aspoň jeho zvýšenou konzumací.
Staré kachně to bylo šumák, ta měla dost problémů se svou vlastní závislostí a tak Gertrůdu nechala dělat, jak uzná za vhodné a za žádný viditelný vpich ji nesoudila, ani nevykázala pryč z domovského jezírka. S přibývajícími lety a ubývajícím peřím na staré kachně, Gertruda byla stále ošklivější a ošklivější. Už ani nečekala, až se jí zahojí vpichy, než udělala další. Píchala si i do krku, kde už taky přes modřiny nepoznala žílu od tepny a modřinu od cucfleku, který mohla mít leda tak od svých klientů, se kterými se kurvila, aby měla na pyko. A protože smrděla, její sourozenci se jí začali vyhýbat - všichni, včetně cigaretových vajglů, a boty se z toho dokonce rozpadly, stejně jako pět z devíti ostatních káčátek.
Celý rybníček se stal toxickým, a co z něj neuteklo, umřelo, nebo začalo fetovat, a umřelo až později. Umírala také stará, vypelichaná kachna. A na smrtelné posteli řekla Gertrůdě: "Gertrůdo, já jsem ty." S těmito slovy odplula do věčných varen.
Gertrůda byla moc. Co právě slyšela nedávalo žádný smysl. Načechrala si křídla, rozplula se po rybníčku a vzlétla do oblak...
---
Jistý Ondřej, který udělal tu chybu, že šel domů z práce kolem známého feťáckého squatu, na ten šok nikdy nezapomene. Na moment, kdy se mu Gertrůdin mozek rozprskl přímo před vyleštěnými botami, a kus roztříštěné lebky se mu zapíchl do kolene. Zavolal policii, která případ prošetřila a zjistila od Getrůdiných feťáckých spolubydlících, že v posledních týdnech, zhruba od doby, co si udělala kokteil z alkoholu, pyka, LSD a hašiše, měla dívka silné halucinace a představy o tom, že je pták a umí létat.
Na pohřeb jí přišlo málo lidí. Moc přátel totiž neměla. I my jsme šly shodou okolností kolem. Za našim dealerem. Do rukou nám bylo jedním návštěvníkem pohřbu vtištěno vydání jehovistické Strážné věže, z jejichž listů jsme skládaly psaníčka pro případ nouze ještě několik let potom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama